9. 8. 2022

5 důležitých funkcí klimatizace

Klimatizace dnes patří k nepostradatelným pomocníkům chytrých domácností, a to především v letním horku. To však není její jediná funkce. Toto moderní zařízení totiž nabízí mnoho zajímavých a důležitých funkcí.

Chlazení i vytápění

Všichni vědí, že klimatizace umí chladit. Málokdo ale tuší, že tato moderní zařízení dokážou místnost i velmi levně vytopit. Při spotřebě 1-2 kW dokáže vytvořit až 4,5 kW tepla, čímž ušetříte až 55 % běžných nákladů na energie.

Aktivní řízení energie

Klimatizace také disponují funkcí “Aktivní řízení energie”. Tato funkce dokáže přizpůsobit spotřebu elektrické energie a chladícího výkonu za pomoci řízení maximální frekvence motoru ventilátoru. Klimatizační jednotka tak využívá optimální množství energie, které je nutné k vytvoření požadované teploty vzduchu. Nestane se tak, že by zařízení používalo zbytečně velké množství, které by se odrazilo na zvýšených nákladech na provoz.

Filtry na čištění vzduchu

Vzduch v prostoru obsahuje spoustu nečistot, které mají negativní vliv na naše zdraví. Od plísně, bakterie a virů po nepatrné částice jako pyl a prach. Součástí klimatizace jsou i vysoce účinné filtry, které zvládnou ze vzduchu odstranit až 99 % nečistot a škodlivin, také vás zbaví zvířecích chlupů, nepříjemných pachů a cigaretového kouře. Klimatizace tak přispívá nejen k vašemu pohodlí, ale i k vašemu zdraví.

Ovládání přes Wi-Fi

Moderní klimatizace se dnes dají připojit na Wi-Fi a ovládat na dálku. Poté si jen stačí do svého chytrého telefonu stáhnout aplikaci a nic už nebude bránit tomu, abyste kdykoliv a kdekoliv řídili teplotu vzduchu vašeho domova. Jedinou podmínkou je připojení k internetu. Proto už můžete teplotu nastavit při odchodu z práce a nemusíte čekat, až se klimatizace zapne a vzduch přizpůsobí vašim požadavkům.

Automatický restart

Nastavili jste si na klimatizaci, že se má zapnout hodinu před vašim příchodem domů, ale během vaší nepřítomnosti vypadl proud? Chytrá klimatizace se automaticky restartuje a obnoví nastavení, které jste zadali ještě před výpadkem.

Chcete si pořídit domů nebo do kanceláře klimatizaci, která vám nejen zpříjemní život, ale také vám ušetří peníze, a zároveň bude chránit vaše zdraví? Zavolejte nám na 775 901 710, nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu. Společně najdeme výhodné řešení, které splní vaše přání i požadavky.


Bezplatná konzultace