9. 5. 2022

5 mýtů o klimatizaci

Uvažujete nad pořízením klimatizace, ale zároveň jste slyšeli o všech nevýhodách, které vás odrazují? Přečtěte si raději náš článek, abyste zjistili, zda se nejedná o pouhé mýty.

Jsou drahé

Pořizovací náklady u klimatizace jsou sice vyšší, ale nebojte. Vaše peníze se vám vrátí na spotřebované energii. Zařízení díky své nízké spotřebě dokáže snížit běžnou útratu za elektřinu o 70-80 %. Představuje tak skvělou investici do budoucna.

Nehodí se pro alergiky

Právě naopak. Klimatizace oproti běžným větrákům postupně odsává a filtruje vzduch. Zpátky do místnosti pak proudí čistý vzduch bez prachu, pylu a jiných alergenů. Nejnovější modely zvládnou také chřipkový vir i další bakterie. Proto jsou ideálním řešením nejen pro alergiky, ale také seniory a všechny osoby s citlivým zdravím.

Z používání klimatizace onemocním

To se může stát, ale nebude to studeným vzduchem. Nejčastěji je na vině špatné používání nebo zanedbaná údržba. Abyste se nemoci vyhnuli, nastavte vnitřní teplotu vzduchu s maximálním rozdílem 6 °C oproti vnější. Pokud rtuť teploměru dosahuje 35 °C a ve vašem obýváků je 20 °C, koledujete si o rýmu, chřipku nebo angínu.

Jsou nevzhledné a hlučné

Další lež. Na dnešním trhu najdete mnoho elegantních řešení, která rozhodně nezkazí dojem z vašeho moderního bydlení. Nemusíte mít ani strach, že by vás klimatizace rušila přes den nebo ve spánku. Její hlasitost se většinou pohybuje pod 20 dB, což by se dalo přirovnat k dýchání. Pokud si ji nedáte přímo k posteli, vůbec ji neuslyšíte.

Nemusím větrat

Klimatizace nasává vzduch z místností a pak ho vrací zpátky do prostoru. Vzduch sice působí čerstvě, ale ve skutečnosti dochází k hromadění oxidu uhličitého, který vyvolává únavu, bolest hlavy nebo malátnost. Proto nezapomínejte místnost pravidelně větrat.

Chcete si do svého domova nebo do kanceláře pořídit moderní klimatizaci? Ozvěte se nám na 775 901 710, nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu. Společně vybereme tu pravou jednotku, která vás připraví o všechny předsudky.


Bezplatná konzultace