Čerpání tepla, dotací a pohodlných výhod

autor: | Pro 22, 2019 | Blog

Ve článku zjistíte, jaké jsou mnohé výhody tepelného čerpadla, co to vlastně tepelné čerpadlo je a způsob, kterým pracuje.

Jednoduché vysvětlení

S principem tepelného čerpadla se potkáváme každý den. Na tomto principu jsou založena všední zařízení jako lednice, mrazák či chladnička. Tento přístroj není žádná továrna na mráz či chlad, ale odčerpává teplo z tohoto prostoru a vyhání jej pryč, dochází tedy ke snížení teploty. Tepelné čerpadlo jako způsob vytápění domu pak bere teplý vzduch z venku a používá jej k vytápění domu. Funguje to i v zimních měsících, i ve studeném vzduchu je vždy přítomné nějaké teplo. V létě pak toto domovní čerpadlo zdánlivě připomíná svého malého bratra v ledničce: odsává teplo z místnosti a posílá jej pryč.

Voda a vzduch

Základní rozdělení technologií tepelných čerpadel je jednoduché. Na prvním místě termínu je vždy element, ze kterého se teplo bere a na druhém element, kterým se teplo přenáší po bytě či domě. Naše firma poskytuje tepelná čerpadla typu vzduch-voda. Dochází tedy k vstřebávání tepla z venkovního vzduchu, které pak systémem trubek koluje po domě a zahřívá jej, podobně jako okysličená krev koluje žilami a doručuje živiny do všech orgánů v těle.

Šetří náklady

Jelikož čerpadlo nevytváří vlastní teplo, ale za pomocí elektrické energie využívá teplo ze vzduchu zvenčí, jeho používáním člověk ušetří až desítky tisíc korun ročně. Není třeba plyn, dřevo či uhlí, jen vzduch zvenčí, který je zadarmo a nikdo za něj poplatky či daně nechce. Zatím. Také se nemusíte zatěžovat stavěním komína či častým servisem, tepelné čerpadlo je skoro bezúdržbové.

Bezpečné pro život i životní prostředí

S tepelným čerpadlem se nemusíte bát, že dojde k chybě systému a únik plynu vás pošle na věčný spánek. Neprodukuje žádný oxid uhličitý či jiné škodlivé látky, hlásiče CO2 nejsou vůbec nutné. Je zdravotně nezávadné, proto je vhodné i pro lidi s astmatem či jinými dýchacími obtížemi. Z tohoto důvodu jde taky o ekologicky prospěšné řešení, nedochází ke spalování a uvolňování splodin do atmosféry.

Topení za státní peníze?

Jestli vás odrazují náklady na pořízení tak nesmutněte, užívat výhody tepelného čerpadla lze opravdu levně. S programem Nová zelená úsporám můžete získat dotaci až 100 000 Kč, popřípadě jestli chcete vyměnit starý kotel, v rámci Kotlíkové dotace na vás čeká až 85% pokrytí nákladů.

Věk chytrých telefonů

Máte někdy strach při odjezdu na víkend či na dovolenou, že jste nechali běžet topení? Paranoia vám spaní kazit nebude s tepelným čerpadlem. I když nejde o žádnou sci-fi technologii, snažíme se jít s dobou. Prostřednictvím mobilní aplikace lze vaše tepelné čerpadlo spravovat na dálku přes Wi-Fi.

Pohodlí prioritou

Samozřejmě to není vše jen o penězích, pohodlí a čas jsou hodnoty, které se v korunách těžko měří. S tepelným čerpadlem se nemusíte bát třísek ze štípání dříví, puchýřů z tahání pytlů s uhlím nebo si kazit sobotní podvečer zametáním prachu a popelu z kotelny či krbu.

Na závěr

V případném zájmu tedy využijte našeho bezplatného poradenství, kromě tepelných čerpadel se zabýváme i rekuperacemi, klimatizacemi a podlahovým topením.

Stačí vyplnit formulář na https://smartair.cz/tepelna-cerpadla/ nebo zavolat na číslo 775 901 710 a my s Vámi vše vyřešíme a zodpovíme případné dotazy. Provádíme také servis.