19. 11. 2022

Jak umístit tepelné čerpadlo?

Plánujete pořízení tepelného čerpadla? Tak to vás bude zajímat, že nejen pouze jeho výběr, ale i jeho umístění je klíčové. Nevhodně zvolená poloha vás totiž může obtěžovat nadměrnou hlučností.

Tepelné čerpadlo - co, kdy a jak získat dotace

Jedním z hlavních důvodů pro pořízení tepelného čerpadla je samozřejmě úsporné vytápění. Nejenže ušetříte na množství odebírané energie, ale také můžete odebírat elektřinu s levnější sazbou (tzv. noční proud). Dříve, než vám začne šetřit peníze, budete muset zainvestovat do jeho pořízení, nebo na něj získat dotace. A jak na to? S tím vám pomůže naše dceřinná firma SmartAir Consulting.

 

Tepelné čerpadlo bere teplo z okolí vytápěného objektu (ze vzduchu, země nebo vody) a převádí ho na vyšší teplotní hladinu. Ta se dá využít pro vytápění objektu nebo ohřev teplé vody. Celý proces ohřevu však produkuje značné množství hluku. Jak tepelné čerpadlo umístit, abyste se mu vyhli?

Umístění je klíčové v boji proti hlučnosti

Hlučnost tepelného čerpadla zvyšuje jakákoliv blízká odrazová plocha, například nedaleký plot nebo zeď. Pokud bude čerpadlo umístěno v rohu domu, kde je hodně odrazových ploch, hlučnost bude o mnoho větší, než kdyby stálo na volném prostranství. Pokud si však necháte čerpadlo nainstalovat od specializované firmy (například od nás), dostanete vypracovaný plán, který počítá s nejlepším rozvržením umístění k co nejmenší hlučnosti.


Bezplatná konzultace