Blog

Proč je rekuperace vzduchu důležitá?

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás.

Aby se do místnosti dostal čerstvý vzduch, je nutné, abychom jednou za čas vyvětrali. To se však pojí se ztrátou tepla, obzvláště v zimních měsících. Ztrátě se však dá předejít pomocí rekuperace vzduchu.

Co je to rekuperace vzduchu?

Jedná se o zpětné získávání tepla. Přiváděný čerstvý vzduch vstupuje skrz rekuperační výměník uvnitř vzduchotechnického zařízení. Z druhé strany pak odchází teplý odpadní vzduch z místnosti. Aby se zabránilo zpětnému průniku pachů z odváděného do přiváděného vzduchu, tak se od sebe obě vzdušniny dělí soustavou kanálků.

Proč je větrání důležité?

Větrání neslouží k pouhé výměně vydýchaného vzduchu za čerstvý. Mnohé výzkumy zjistily, že pokud budete dlouho pobývat v nevětrané místnosti, bude to mít dopad na vaši koncentraci, efektivitu práce a celkově na zdraví.

Jak probíhá větrání s rekuperací?

Větrání s rekuperací probíhá na základě výměny tepla mezi vnitřním a venkovním vzduchem ve výměníku, čímž v místnosti zůstává příjemné teplo. Do výměníku totiž vstupuje studený venkovní vzduch a následně se pak zde ohřeje (K tomu se využívá vyšší teplota vnitřního odcházejícího vzduchu.).

Výhody rekuperace vzduchu

Rekuperace přináší spoustu výhod, které se odráží nejen na vašem zdraví, ale i na majetku.

Čerstvý vzduch a omezení ztráty tepla

S rekuperační jednotkou vám odpadá povinnost neustálého větrání. Navíc také zabráníte úniku tepla, což se výrazně projeví na účtu za vytápění.

Čistý a kvalitní vzduch

Díky filtrům obsažených v rekuperačních jednotkách získáte kontrolu nad vzduchem, který v domácnosti dýcháte. Tyto filtry zabrání, aby se do vaší místnosti dostaly pyly, polétavý prach nebo jakékoliv jiné nečistoty. Rekuperační jednotky se proto hodí pro alergiky a osoby s dýchacími potížemi.

Snižuje vlhkost

Rekuperační jednotka také snižuje vlhkost v místnosti a udržuje její stabilitu, čímž zabraňuje vzniku plísní a množení jiných bakterií.

Boj s radonem

Větrání s rekuperací s lehkým přetlakem bývá odborníky označováno jako jediný vhodný způsob větrání pro domy, které mají problémy s radonem. Díky pravidelné filtraci vzduchu skrz rekuperační jednotku se totiž dokážete radonu zbavit účinněji než obyčejným větráním s otevřenými okny.

Nová zelená úsporám

Díky programu Zelená úsporám máte možnost získat dotaci na rekuperační jednotku. Pokud zakoupíte o rekuperační jednotku u nás, zjistíme, zda máte na dotaci nárok, případně vám poradíme, jak na ni dosáhnout. Vyplníme a podáme za vás elektronickou žádost a připravíme všechny potřebné dokumenty.

Máte zájem o rekuperační jednotku nebo o dotaci? Ozvěte se nám na 775 901 710, nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu.

Následující článek
Řízení teploty ve vašich prostorách
|
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-up