Bezplatná konzultace

1. 11. 2022

Proč nezanedbávat servis klimatizace?

Klimatizace představuje účinnou zbraň proti horku, ale pokud budete zanedbávat pravidelný servis, stane se z ní váš nejhorší nepřítel. Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte, proč nezanedbávat servis klimatizace.

Proč věnovat pozornost pravidelnému servisu?

Vaše klimatizace se může zdát v pořádku i přesto, že nedodržujete pravidelný servis. To ale neznamená, že funguje přesně jak má. Ve skutečnosti bude docházet k postupnému zanášení klimatizační jednotky, čímž kvůli cirkulaci vzduchu v uzavřené místnosti dochází k zatěžování vašeho organismu, vzniku alergií a různých nemocí.

Kromě toho bude zařízení spotřebovávat více elektrické energie, protože jeho zanesení brání proudění vzduchu a klimatizace proto musí zvyšovat svůj výkon.

Při pravidelném servisu také dochází ke kontrole kritických bodů a odhalení případných závad, čímž dochází k prodlužování životnosti vaší klimatizační jednotky

Kdy provádět servis klimatizace?

Servis klimatizace by měl být proveden alespoň jednou za rok, nejlépe po skončení letní sezóny. Klimatizační jednotka bývá po sezóně mnohdy znečištěna. Pokud však bydlíte v centru velkého města, kde se nadměrně práší, nebo využíváte klimatizaci také k vytápění a zařízení tak běží celoročně, doporučujeme provádět servis alespoň 2x ročně (na jaře a na podzim).

To platí i pro domácnosti, které mají doma nějakého mazlíčka. Jeho chlupy se totiž dokáží velice snadno dostat do filtrů a napáchat tam škodu.

Nechte to na odborníkovi

Rozhodně se nikdy nepouštějte do servisu klimatizace sami. Mohli byste tak napáchat více škody než užitku. Raději se obraťte na profesionála, který správnou dezinfekcí vyčistí jednotku od prachu, alergenů i plísní. Odborný technik také v rámci servisu zkontroluje všechny kritické body nejčastějších poruch.

Potřebujete servis klimatizace? Volejte na 775 901 710, nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu. Za zákazníky z jižní Moravy přijedeme zdarma.