Blog

Topení klimatizací: Jak to funguje a jaké jsou výhody?

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás.

To, že klimatizace v létě chladí, ví každý. Co ale není už tak známá věc, je to, že klimatizace umí i topit. Jak to funguje, jaké jsou výhody a jestli se to vůbec vyplatí, se dozvíte v našem článku.

Jak funguje vytápění klimatizací?

Abyste mohli klimatizací topit, je nutné, aby fungovala jako tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch. Při vytápění dochází k opačné distribuci tepla – vnější jednotka ochlazuje a kondenzuje se v ní vlhkost, vnitřní jednotka se naopak stará o vytápění prostoru.

Vyplatí se to?

Přemýšlíte, jestli se vám topení klimatizací vyplatí? Věřte, že ano. Zařízení k vytápění používá tepelné čerpadlo a elektřinu tak potřebuje jen ke svému provozu. Při spotřebě 1-2 kW vyrobí až 4,5 kW teplota a sníží tak váš účet za elektrickou energii až o 55 %.

Jednotka sama zvládne vytopit místnost i ve chvíli, kdy teploměr klesl až na -20 °C. Ideální ale je, když se teplota venku pohybuje od -10 °C do +10° C. Vytápění klimatizací vám tak pokryje až 95 % celého roku.

A pokud si rádi přitápíte mobilním topením, máme pro vás dobrou zprávu. Při stejném příkonu je účinnost klimatizace až trojnásobná.

Jaké jsou výhody?

Kromě nákladů za energie ušetříte peníze hned při pořízení. Klimatizaci koupíte za stejnou cenu jako kotel na tuhá paliva, ale při montáži nemusíte provádět tak složité stavební úpravy nebo stavět komín. Peníze nejsou jediné, co uspoříte. Klimatizace šetří i čas. Jsou totiž jednoduché na obsluhu. Stačí jen nastavit na požadovanou teplotu a nemusíte dál nic řešit. Díky ovládání přes Wi-Fi navíc vše vyřešíte i na dálku.

Také je nenáročná na údržbu a na rozdíl od topení nebo kotle vyhřeje místnost během chvilky. Stejně jako v létě  chrání naše zdraví a zachycuje ze vzduchu až 99 % prachu i nečistot. Proto jsou ideální volbou pro alergiky a astmatiky.

Jak vybírat?

Při výběru klimatizace s tepelným čerpadlem se dívejte na energetickou třídu. Pokud chcete maximálně ušetřit na energiích, pořiďte si zařízení v energetické třídě A+++, nebo alespoň A++. Prodávají se sice za vyšší cenu, ale díky úsporám se vám investice brzy vrátí.

Předchozí článek
Řízení teploty ve vašich prostorách
|
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-up