Získejte dotace na rekuperaci nebo tepelné čerpadlo

autor: | Led 14, 2020 | Blog

Životní prostředí i vaši peněženku šetří program Nová zelená úsporám. Cílem programu je omezení energetické náročnosti, tedy snížení jak množství energie nutné k vytápění domu, tak hladiny odpadního tepla unikajícího do vzduchu venku. Mezi zákazníkem a jeho od státu slevněným pohodlím je vcelku jednoduchá, avšak pořád otravná cesta. My vás tou byrokratickou stezkou provedeme a vše za vás vyřešíme

Není to moc dobrovolné

Od začátku roku 2020 bude rekuperace (systém, který filtruje vzduch a recykluje teplo) povinný pro všechny novostavby. Dům bez rekuperace si tedy nepostavíte. Naštěstí je možné dostat dotaci, ani ta však nepokryje všechny výdaje. Nanejvýš 50 % a konkrétní částky jsou: až 100.000 na tepelné čerpadlo až 40.000 na rekuperační systém. Důležité je však vědět, že rekuperace nebo tepelné čerpadlo se vyplatí z jiných důvodů, není to jen z povinnosti nebo z rychlého a okamžitého zisku. Z dlouhodobého hlediska jde o úsporné řešení a jestli vám nezáleží na životním prostředí, aspoň pomůžete své peněžence. A co je na tom úplně nejlepší? Nemusíte hnout ani prstem, celou dotaci můžeme vyřídit za Vás.

Kdo může žádat a jak?

Žádost o dotaci může vystavit jak vlastník, tak stavitel rodinného domu či dokonce zprostředkovatel služby (tedy my) a je to možné před zahájením, v průběhu ale taky po dokončení všech prací. A když všechno vyjde, nemělo by se moc otálet. Stavbu je nutné dokončit 12 měsíců ode dne schválení žádosti.

Začátek postupu

Nejdříve je nutné zjistit, jestli si dotaci můžete vůbec dovolit. Jak bylo zmíněno, je nutná finanční spoluúčast, to se bohužel nijak obejít nedá. Dále budete potřebovat odborný posudek zpracovaný oprávněnou osobou, tedy projektantem a nějakým specialistou, to také kromě vystavení žádosti o dotaci zařídíme my. Ti prověří plány a zhodnotí budovu z energetického hlediska, ujistí se, jestli budova splňuje požadované normy, tedy jestli z ní neuniká moc zbytkového tepla nebo nevyužívá až příliš mnoho energie. Příprava je u konce, nyní můžete podat přes formulář žádost o dotaci a jste připraveni ke stavbě.

Zaujalo vás?

Systém tepelných čerpadel a rekuperací neslouží jen ochranářům nebo vaší peněžence, ale také vám. Je možné s nimi docílit velkého pohodlí a zdravého, čistého vzduchu. Kdyby vás cokoliv ohledně rekuperací či jiných systémů zajímalo, nebojte se nás kontaktovat prostřednictvím formuláře nebo telefonního čísla 775 901 710.

Jestli vás také zajímá více o programu Nová zelená úsporám, podívejte se na jejich oficiální stránky. Žijte zdravě, pohodlně a hlavně úsporně.