Blog

Znáte výhody a nevýhody podlahového topení?

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás.

Podlahové topení představují alternativní způsob vytápění a pořizují si jej hlavně lidé, kteří touží po moderní a pohodlné domácnosti. Přečtěte si náš článek, kde jsme vám shrnuli důležité výhody a nevýhody podlahového topení oproti běžným radiátorům.

Výhody podlahového topení

Estetické a praktické

Velikou výhodou podlahového topení je jeho design a prostor. Ve svém domě totiž nebudete muset montovat radiátory, které zabírají místo, a navíc není dobrý nápad nad a před ně cokoliv dávat. U podlahového topení je vytápěcí potrubí schované v podlaze, a tak nikomu nepřekáží. Zbavíte se také komplikovaného utírání prachu z radiátoru a navíc výrazně snížíte víření prachu (To je u podlahového topení minimální).

Teplota za nízké náklady

V některých diskuzích se občas objevují informace, že podlahové vytápění nedokáže dostatečně vytopit celou místnost, protože zem mívá nízkou teplotu. To ovšem není pravda. Podlahové topení patří mezi nízkoteplotní systému s velkou vytápěcí plochou, která bývá větší než plocha běžných radiátorů. Z toho vyplývá, že jednotka podlahového topení dokáže vytvořit větší množství nízko-potenciálního tepla, než zvládnou vytvořit radiátory při vyšší teplotě. Dalším benefitem této nízké teploty je také úspora nákladů pojících se s vytápěním.

Vhodné pro alergiky a astmatiky

Jak už jsme zmínili výše, podlahové topení výrazně snižuje víření prachu v místnosti. A proto se tento vytápěcí systém hodí hlavně do domácnosti, kde bydlí alergici a astmatici. Podlahové vytápění zajišťuje optimální vlhkost prostoru a také eliminuje riziko popálení, protože dosahuje maximální teploty 35 °C.

Nevýhody podlahového topení

Vysoké pořizovací náklady

Podlahové vytápění je v porovnání s radiátory mnohem nákladnější investicí, proto taky za ní stojí delší rozhodování a musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Tyto náklady se vám však brzy vrátí v podobě vysokého pohodlí a nižších výdajů za energie.

Pomalejší vytopení prostoru

Podlahové topení má také pomalou odezvu, což znamená, že narozdíl od běžných radiátorů trvá delší dobu, než se místnost vytopí. Na druhou stranu, ale teplota také v podlaze déle setrvá, než úplně vychladne. Proto se vyplatí především v místech, kde se topí dlouhodobě, a ne pouze v krátkých vytápěcích intervalech.

Chcete se i vy zařadit k moderním domácnostem, které využívají podlahové vytápění? Zavolejte na 775 901 710, nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu.

Řízení teploty ve vašich prostorách
|
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-up