9. 11. 2022

Způsoby montáže klimatizace

Stejně jako mnoho jiných věcí, tak i instalace klimatizačního zařízení nabízí více než jednu variantu. Připravili jsme si proto pro vás článek, ve kterém vás informujeme o způsobech montáže klimatizace.

Montáž přes zeď

Jedná se o montáž přibližně do tří metrů (natažení kondenzačního potrubí, měděných trubek a elektrického napojení do tří metrů od sebe) a je často nazývána jako montáž přes zeď. Propojení zařízení je umístěno přímo za klimatizační jednotkou a z druhé strany stěny je pak napojena na venkovní jednotku. Tato varianta bývá velmi oblíbená mezi našimi zákazníky, protože se jedná o jedno z  nejestetičtějších řešení.

Pokud stavíte dům a plánujete pořízení klimatizace, počítejte s přípravou pro klimatizaci stejně jako u ostatních rozvodů. Zabráníte tak sekání děr do zdi a opětovné nanášení omítek na novostavbě. Na přípravu nezapomeňte ani při rekonstrukci domu či bytu.

Krycí lišty

Ne vždy nám situace dovolí provést montáž přímo ve zdi, nebo je tento způsob instalace finančně velice nákladný, a proto je občas nutné sáhnout po krycích lištách. Tato varianta se využívá především v panelových domech, kdy armatury a beton téměř znemožňují tažení potrubí. V této chvíli se užívá vedení potrubí a elektroinstalace v krycích lištách. Ty dokáží vše perfektně zakrýt.

Ať už si vyberete jakoukoliv variantu montáže, doporučujeme využít služeb odborníka, který má s těmito úkony má bohaté zkušenosti a poradí vám, co udělat a čemu se naopak vyhnout. Pokud byste se o montáž pokoušeli sami, může se stát, že naděláte spíše více škody než užitku.

Profesionální firma vás navíc vždy poučí o správném používání klimatizačního zařízení a vše po své práci uklidí.

Máte zájem o klimatizaci? Volejte na telefonní číslo 775 901 710. Rádi vám poradíme s výběrem a detailně s vámi zkonzultujeme montáž


Bezplatná konzultace