Blog

Jaro je ideální čas pro nákup klimatizace

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás.

Ač se to nezdá, ale parna tady budou co nevidět. Mnoho z vás proto začíná uvažovat nad koupí klimatizace, která se považuje za účinnou zbraň proti letnímu horku. Předtím než ale si klimatizaci pořídíte, byste měli vědět několik zásadních věcí.

Jaký typ klimatizace?

Přemýšlíte, jakou si pořídit klimatizaci? Na trhu se nabízí mobilní, okenní a nástěnná varianta. Všechny z nich mají své výhody i nevýhody, které byste měli před nákupem zvážit.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizaci si lidé oblíbili především díky nízkým nákladům na pořízení. Navíc zde nejsou nutné žádné stavební úpravy, dají se jednoduše zapojit a můžete je kdykoliv přemístit do jiné místnosti. Na druhou stranu bývají tato zařízení hlučnější, obzvláště levnější jednotky a musíte vyřešit odvod horkého vzduchu.

Okenní klimatizace

Okenní klimatizace se sice pojí s vyššími pořizovacími náklady, oproti mobilním klimatizacím jsou tišší a výkonnější. Montují se do předem připraveného otvoru ve zdi či do okenního rámu, kdy část zařízení zůstane ve vnější stěně a druhá uvnitř pokoje.

Nástěnná klimatizace

U nástěnných klimatizací sice zaplatíte při pořízení vyšší náklady, ale získáte ekonomicky výhodné řešení s vysokou účinností chlazení. Navíc disponuje řadou zajímavých funkcí jako například odvlhčování, filtrace či ionizace vzduchu.

Výhody klimatizace

Všichni víme, že hlavním benefitem klimatizace je chlazení. Moderní klimatizace však dokážou vyčistit vzduch od nejrůznějších bakterií, alergenů, čímž přispívají k ochraně našeho zdraví. Současná zařízení také kromě chlazení zvládají velice levně topit. Klimatizační jednotka při spotřebě 1-2 kW vytvořit až 4,5 kW tepla, čímž ušetříte až 55 % nákladů na energie.

Zásady správného používání klimatizace

Spousta lidí si stále myslí, že klimatizace způsobuje letní angíny a nachlazení. Opak je však pravdou, jak jsme zmínili výše, klimatizace naopak vaše zdraví chrání. Vše závisí na správném používání. Doporučujeme, aby rozdíl mezi klimatizovanou místností a venkem nebyl vyšší než 6 °C. Vyhnete se tak teplotním šokům, které se negativně odrazí na vašem zdraví.

Chcete si ještě před začátkem léta pořídit klimatizaci? Ozvěte se nám na 775 901 710

Řízení teploty ve vašich prostorách
|
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-up